השרותים שלנו

מהו טופס 161?

מהו טופס 161?

חיים נתן

טופס 161- הודעת מעביד על תשלום מענק עקב פרישה (או מוות)

זהו טופס הדיווח על סיום יחסי עובד – מעביד, שהמעביד ממלא כמידע עבור העובד או רשות המיסים. הטופס הזה מפרט בין היתר את כספי פיצויי הפיטורים שנצברו בקופות השונות של העובד, מענקי הפרישה וכספי השלמת פיצויים ככל שהעובד זכאי להם, בחלק מהמקרים גם תשלומי פנסיה חודשית ותשלומים נוספים ופרטים מלאים בנוגע לתקופת עבודתו של העובד אצל המעסיק.

עם הטופס הזה הולכים לפקיד השומה, לאחר שממלאים את שאר הטפסים מ"קבוצת 161"

מהו טופס 161א?

טופס 161א – הודעת עובד עקב פרישה מעבודה. זהו טופס שיש למלא במקביל להודעת המעביד.

בטופס הזה אנחנו מבקשים את אישור מס הכנסה להחלטתנו לגבי הכספים שלנו. האם נרצה להשאיר אותם לרצף קצבה, פיצויים או למשוך את הפיצויים הפטורים או החייבים

מהו טופס 116ג?

טופס בקשה לפריסה של כספי הפיצויים / מענקי הפרישה החייבים במס על פני מספר שנים, (הטופס משמש גם לבקשה לפריסה של היוון קצבה, הפרשי שכר, הפרשי קצבה ופדיון ימי חופשה על פי הכללים החלים עליהם). שהו אחד מהטפסים החשובים ביותר בעולם מיסוי הפרישה

מהי נוסחת השילוב?

נוסחה המשלבת בין הפטור על מענקי הפרישה (לרבות פיצויי פיטורים) לבין הפטור על הקצבה החודשית המשתלמת מאת המעביד, קרן הפנסיה או ביטוח המנהלים מסוג קצבה (לרבות היוון קצבה).

באמצעות שימוש בנוסחה זו ניתן לקבוע מהי יתרת הפטור המגיעה לנו על הכנסה מקצבה חודשית (פנסיה) החל מגיל הזכאות כהגדרתו בחוק, בהתחשב בגובה הפטור אשר ניתן לנו על מענקי פרישה וכספי פיצויים ובהתחשב בגובה הפטור אשר ניתן לנו על היוון קצבה (כהגדרתו בחוק). ולהיפך…

באמצעות שימוש מוקדם בנוסחה זו ניתן להגיע לתכנון מס אופטימלי, הן על כספי פיצויים ומענקי פרישה, הן על הכנסה מפנסיה חודשית והן על היוון קצבה.

כמובן שמומלץ לבחון את הכדאיות בסיוע של איש מקצוע מתאים.

במסגרת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, בעקבות שינוי אופן החישוב, הוחלף השימוש במונח נוסחת השילוב (נוסחת הפחתת הפטור) במונח חדש – נוסחת הקיזוז.

מה זה היוון קצבה?

רוצים לקבל סכומים חד פעמים בפרישה? לצורך כך יש לבצע היוון של כספי הקצבה. היוון פירושו קבלת הערך הנוכחי של סכומי הקצבאות העתידיות שהייתם צריכים לקבל. במקום לקבל את הסכום כסכום חודשי, תקבלו אותו היום כסכום חד פעמי.

היוון קצבה יכול לבצע רק מי שהבטיח כבר קצבה מזערית. גם פה אין דרך למעט להתייעץ עם בעל מקצוע

שינוי משמעותי בחיים מתחיל מצעד אחד קטן…

השאר פרטים ונחזור אלייך

שינוי משמעותי בחיים מתחיל מצעד אחד קטן...

השאר פרטים ומחזור אלייך 

לוגו השיא group שירותים פיננסים

אם ביטחון כלכלי והרצון לחיות את החיים שתמיד רצית זה מה שאתה מחפש, אנחנו כאן כדי לקחת אותך לשם, יד ביד עם יחס אישי וליווי צמוד, לצד המומחים המובילים בתחום, תוך מתן מענה 360 לכל תחום הפיננסים.

הרגישו חופשי להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

הפרטים נקלטו בהצלחה!

לקבלת הלינק ושמירת האירוע ביומן בחרו את סוג היומן

תודה שבחרת לחיות בשיא

הפרטים התקבלו בהצלחה

הלקוח/ה קיבל/ה הודעה על כך שמתכנן  מטעמנו ייצור עימו קשר בתוך 3 ימי עסקים

דילוג לתוכן