השרותים שלנו

על "פרישה בסטייל" כבר שמעתם?

על "פרישה בסטייל" כבר שמעתם?

ירון בן עמי מתכנן פיננסי CFP

מאמרים ברחבי העולם מייחסים למילה פרישה – retiarment – תקופת חיים, להבדיל מהשפה העברית, בה המילה פרישה הוא אירוע חד פעמי.

בואו נודה בזאת. אם אתם קרובים לגיל הפרישה, לא נותר לכם זמן מיותר. רוב הסיכויים שתחיו לפחות 20 שנה, אז למה שלא תיהנו מהן?

הגדרת סגנון חיי הפרישה הוא הצעד הראשון בדרך להפוך את הפרישה (לאחר שכבר הסכמנו שפרישה זו תקופת חיים) שלכם למספקת ומהנה.

פרישה כרוכה במספר שינויים בחיים, הרבה יותר מסתם עזיבת מקום העבודה .

שינוי בתחום אחד גורם לאפקט דומינו אמיתי. תגלו שהשינויים הקשורים לפרישה משפיעים על כל חלקי חייכם ולא רק על מצב התעסוקה.

אם אתם מהססים להשתנות, אז תגלו שעם הפרישה יגיעו אתגרים כמו גם הזדמנויות.

לכן כל כך חשוב להגדיר את סגנון הפרישה שלכם. להלן מבוא מהיר לחישוב סגנון הפרישה שלך:

כספים

זהו התחום הראשון שרוב האנשים חושבים עליו. האם אני מוכן פיננסית? באיזו רמת חיים אוכל לחיות? האם אצטרך לוותר על דברים אליהם התרגלתי?

הידיעה כיצד להשתמש בתבונה בכספיך בפרישה הוא חלק עצום מהידיעה לכמה תזדקק.

עבודה

לעתים קרובות אנשים שוקלים המשך תעסוקה לאחר סיום ההעסקה העיקרית. בין אם בשכר, או התנדבות.  מחשבה זו נכון שתילקח בחשבון טרם היציאה לפרישה משיקולי מס וחבויות נוספות ובכלל ממקום הבחירה של "כיצד ארצה שיתנהלו חיי הפרישה שלי?".

תשוקות

אולי יש לכם משהו שאתם נלהבים לעשות או שאולי לא. בלי קשר, תגלו שלעשות משהו בעל משמעות בפרישה הופכת לרוב למטרה האישית שלכם. אם אתם מחפשים את הדבר הגדול הבא שקורא לכם, קחו זמן לחקור מגוון תחומי עניין ופעילויות כדי לגלות בדיוק את המקום הנכון איליו תרצה לנתב את האנרגיה שלך.

סביבה ומגורים

בית ריק, צמצום, נסיעה וחיים פשוטים הם כל השיקולים בפרישה. בין אם תישארו בבית הנוכחי שלכם או שתחליטו לעבור דירה, תחשבו על המקום והמיקום בו תרצו לחיות. בשלב זה מחפשים יותר את הקירבה למקום המגורים של המשפחה, שירותי בריאות או אקלים מתאים.

בריאות

סביר להניח שבריאות היא גורם משמעותי לתוכנית הפרישה שלך. אנשים רבים מוצאים בתקופה זו לפתח הרגלי אכילה חדשים ולהיות פעילים יותר. קבלת החלטות בנוגע לכיסוי שירותי הבריאות ובכלל כיצד לשמור על הבריאות בצורה הטובה ביותר. קח את כל הזמן לחקור בעניין.

מערכות יחסים

האם תבלו יותר זמן עם המשפחה? מה עם לראות חברים לעתים קרובות יותר? פיתוח חברויות חדשות וקשר עם אחרים הוא גורם משמעותי ביצירת פרישה מאושרת יותר. קהילת מקום העבודה שלך בהחלט תשתנה וחשוב למצוא דרכים חדשות להתחבר לאנשים. בנוסף, תשאלו את עצמכם,  עם מי אני באמת רוצה לבלות?

 

פנאי

האם הפרישה שלך תשאיר לך יותר שעות פנאי? מה תעשה? מה תמיד רצית לעשות אבל לא יכולת? פרישה בדרך כלל מציעה זמן רב לרדוף אחר תחביבים ואינטרסים חדשים, אז מה תעשה?

 

לסיכום,

חושב להגדיר את סגנון הפרישה שלך? יש הרבה מה לקחת בחשבון, אך אינך צריך להתמודד עם  הכל בבת אחת. רק להבין שהחיים ישתנו ויש לכם ניסיון חיים ומיומנויות להתמודד עם כל מה שיבוא. לא הגעתם לגיל שאתם עכשיו בלי ללמוד משהו בדרך!

בין אם אתם חולמים על היום בו תוכלו לפרוש ובין אם אתם מתמודדים פתאום עם פרישה מוקדמת בלתי צפויה, בניית תוכנית פרישה יכולה להיות דרך עוצמתית להיערך לקראת הפרישה האידיאלית שלכם. המדריך המעשי שלנו ליצירת תוכנית פרישה משלכם כולל הדרכה, תכנית וליווי לאורך כל הדרך על השינויים הצפויים והבלתי צפויים שיבואו.

לקבלת עזרה והדרכה בהתאמה אישית, אנא צרו קשר .

 

המרכז לתכנון פיננסי – שיא פתרונות פיננסיים

תכנון פיננסי – תכנון פרישה – ליווי אישי מתמשך

 

שינוי משמעותי בחיים מתחיל מצעד אחד קטן…

השאר פרטים ונחזור אלייך

שינוי משמעותי בחיים מתחיל מצעד אחד קטן...

השאר פרטים ומחזור אלייך 

לוגו השיא group שירותים פיננסים

אם ביטחון כלכלי והרצון לחיות את החיים שתמיד רצית זה מה שאתה מחפש, אנחנו כאן כדי לקחת אותך לשם, יד ביד עם יחס אישי וליווי צמוד, לצד המומחים המובילים בתחום, תוך מתן מענה 360 לכל תחום הפיננסים.

הרגישו חופשי להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם

הפרטים נקלטו בהצלחה!

לקבלת הלינק ושמירת האירוע ביומן בחרו את סוג היומן

תודה שבחרת לחיות בשיא

הפרטים התקבלו בהצלחה

הלקוח/ה קיבל/ה הודעה על כך שמתכנן  מטעמנו ייצור עימו קשר בתוך 3 ימי עסקים

דילוג לתוכן